WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Türkiye’de Yaşayan Kırgız Çocuklarının Resimleri Sold Kafe’de!


0

1982 senesinde Afganistan’dan Türkiye’ye gelmek zorunda kalan Kırgız Türkleri’nin hayatlarını sürdürdüğü Ulupamir Köyü’nün tek bir okulu var: Ulupamir İlköğretim Okulu. Bu Ulupamir İlköğretim Okulu’nun öğrencilerini ihtiyaçlarını karşılamak için boş bir beyaz kağıda yaptıkları resimler şu anda İstanbul SOLD Cafe’de satış sunulmuş durumda. Hemen hemen hepimiz Afganistan’ın Pamir Dağları’ndan 1982 senesinde Van Erciş’e iltica etmek zorunda kalan Kırgız Türkleri’ni biliyoruzdur. Bu dönemde iltica etmek zorunda kalan Kırgız Türkleri günümüzde 1700 kişilik Ulupamir köyünde yaşıyor ve bu köyde kültürlerini devam ettiyiroz.
Bu küçük 1700 kişilik Ulupamir köyünün sadece bir okulu var. Adı ise Ulupamir İlköğretim Okulu… Türkiye’de Yaşayan Kırgız Çocuklarının Resimleri Sold Kafe’de!

Türkiye'de Yaşayan Kırgız Çocuklarının Resimleri Sold Kafe'de!

 

Türkiye’de Yaşayan Kırgız Çocuklarının Resimleri Sold Kafe’de

2016 senesinde açılmış olan ve açıldığı ilk günden itibaren yüzlerce tasarımcıya destek veren SOLD Kafe bugünlerde Ulupamir İlköğretim Okulu’nun minik öğrencilerine destek verip, hayallerine ortak oluyor.
SOLD Kafe ve Ulupamir İlköğretim Okulu’nun bu amaçla ortaklaşa yürüttüğü bir proje var. Bu projede Ulupamir İlköğretim Okulu’nun öğrencilerinin boş beyaz bir kağıda yaptıkları resimler SOLD Kafe’de sergilenmeye başlanmış.

Sergide satış sunulan bu minik ellerden çıkan eserlerden ele edilen gelir Ulupamir İlköğretim Okulu’nun Oku Aile Birliği’ne gönderilecek. Bu serginin açılmasındaki amaç ise Eylül ayı gelmeden yani okul başlamadan önce okulun tüm eksiklerini gidermek.

SOLD Kafe’nin kurucularından Oğulcan Aydoğmuş her işletmenin ihtiyacı olan bir okula destek vermek amaçlı oradaki çocukların resimlerini sergileyip satışa sunmasının veya misafirlerinden gelen başka destekleri o okullara iletmesinin ne kadar müthiş bir şey olacağından bahsedip şunu eklemiş:
Bu amaçla Ulupamir İlköğretim Okulu’ndaki Zafer Hoca’ya ulaştıklarında Zafer Hoca’nın bu heyecanı onlarla paylaştığını fark edince bu tip bir projenin çok daha fazla okula destek vermek amacıyla gerçekleştirebileceklerini fark etmişler. SOLD Kafe kurucularının artık en büyük hayali her mekanın bir köşelerine böyler bir sergi ayırması.

Eğer sizler de Ulupamir Köyü’nde yaşayan bu çocuklara destek olmak isterseniz tek yapmanız gereken SOLD Kafe’ye gitmek. Burada sergilenen miniklerin eserlerinden satın alarak hem okulun giderlerini karşılamak için onlara destek olabilir hem de evinizin duvarları için çok anlamlı bir parça satın almış olursunuz.

Hadi hemen SOLD Kafe’ye!


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
Aycan

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`