WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Türkiye’nin en büyük şirketleri THY ve Türk Telekom’dan duyuru: Artık Amerikalı Kuruluşlara Reklam vermeyecekler.


0

Amerika ile yaşanan krizin ardından ülke çapından başlayan boykota Türk Hava Yolları ve Türk Telekom da katıldı. 2 şirketin yaptığı açıklamada Amerikalı kuruluşlara bundan sonra reklam vermeyeceklerini belirttiler. Türkiye’nin en büyük şirketleri THY ve Türk Telekom’dan duyuru:

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri olan Yahya Üstün sosyal medya hesabı üzerinden alınan karar ile ilgili bilgi verdi. Yahya Kemal yaptığı açıklama THY olarak devletimizin ve milletimizin yanında yer aldıklarını, bu durum ile ilgili gerekli talimatları verdiklerini belirtmiş.

Türkiye’nin en büyük şirketleri THY ve Türk Telekom’dan duyuru

Türkiye’nin en büyük şirketleri THY ve Türk Telekom’dan duyuru:

Türk Telekom firmasının kurumsal iletişim direktörlüğünü yapan Hamdi Ateş ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada kampanyaya katıldıklarını, Türk Telekom olarak devletimizin yanında yer aldıklarını ve konu ile ilgili tüm talimarları ajanslara verdiklerini belirtmiş.

Alınan Karar Sosyal Medyaya Bomba Gibi Düştü!

Alınan bu karar doğal olarak sosyal medyanın gündemine düşmüş durumda. Genel olarak kullanıcılar madem reklam vermiyorlar ama neden verilen uçak siparişini iptal ediyorlar sorusunu sormuş durumda.

@Mulkiyelim rumuzlu bir kullanıcı THY’nin ihtiyacı olmadığı halde verdikleri milyar dolarlık uçak siparişini neden iptal etmiyorsunuz diye sormuş.

@EremSenturk rumuzlu diğer bir kullanıcı ise yerli şirketler Amerikalı firmalara reklam vermeyi durdurdu. Sonrasında THY bütçeyi kesti. Ardından Google gibi firmalara rekabet ve vergi cezaları da çıkarırlar umarım demiş.

@bozaci7788 rumuzlu diğer bir kullanıcı ise @KptKUTERO rumuzlu kullanıcıya yanıt olarak Eğer Amerika’ya verilen reklamlar bize döviz getiriyorsa reklam vermeye devam etmeleri gerekiyor. Şu yapılan THY gibi bir şirkete hiç yakışmamış demiş.

@themarginale rumuzlu diğer bir kullanıcıysa verilen bu kararı olumlu karşılamış.

@ProfessorSalva Telekom’un kurumsal iletişim direktörü artık ABD’ye reklam vermeyeceklerini açıklamış ancak Telekom bir Amerikan markası olan Apple’ın iPhone ürünlerinin kampanyasına da devam ediyor. Bu bir çelişki değil midir diye yazmış.

Ülkemizin Amerika ile ilişkisi ne olucak belli değil ancak dileriz ki en kısa sürede bu kaos ortamından kurtuluruz. Bunun için de birlik olmak gerek, lütfen bunu unutmayın.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`