Türkler’den Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri


0
2 Paylaşım

Avrupa tatili herkesin hayali. Ancak bu hayal bazen maddi imkanlardan bazen de beklenmeyen sürprizlerden dolayı gerçekleşemiyor. Avrupa tatilini engelleyen faktörlerden biri de vize alma sorunu. Vize aslında bir sorun olmasa da bazı kişilerin gözünde fazlasıyla büyüttüğü bürokratik bir gereklilik. Avrupa’nın en önemli şehirlerine vize almadan gitmek mümkün değilken, bazı ülkeler de Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Peki, Türkler’den Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri demişken, peki bu ülkeler hangisi? Vize almadan ziyaret edebileceğiniz ve vizesiz Avrupa tatili yapabileceğiniz en güzel 10 ülkeyi sizin için derledik.

Türkler’den Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

1. Andorra

Andorra, futbolseverlerin yakından tanıdığı bir ülkedir. İspanya ve Fransa arasında yer alan bu küçük ülkenin milli futbol takımı, her maçında 5’ten aşağı gol yemez. Futbolda başarısız bir ülke olsa da Andorra, harika doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bir yerdir. Ancak Avrupa’da vize istemeyen ülkeler arasında yer alan Andorra için küçük bir sorundan söz edebiliriz. Andorra’da havalimanı olmadığı için Andorra uçakla atlayıp gidebileceğiniz bir ülke değildir. Bu yüzden Andorra’ya diğer Avrupa ülkelerinden karayolu için ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için de Schengen vizesinin şart olduğunu söyleyelim.

Türkler’den Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri Andorra

2. Bosna Hersek

Vize istemeyen Avrupa ülkeleri arasında yer alan Bosna Hersek, Türklerle her zaman iyi ilişkileri olan bir ülkedir. Harika manzaralara ev sahipliği yapan Bosna Hersek, Türklerin vizesiz ziyaret edebileceği samimi ve zarif ülkelerden biridir.

Türkler’den Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri Bosna Hersek

3. Belarus (Beyaz Rusya)

1991 yılında bağımsız olan Belarus’u tanıyan ilk ülke Türkiye’ydi. Belarus’un Türk vatandaşlarından vize istememesinin önemli nedenlerinden birinin de bu olduğu düşünebilir. Doğu Avrupa’nın önemli ülkelerinden olan Belarus, bu coğrafyanın atmosferini teneffüs edebileceğiniz ucuz ve güzel bir ülkedir.

BELARUS (BEYAZ RUSYA)

4. Arnavutluk

Bir dönem Osmanlı İmparatorluğu’nun himayesinde olan Arnavutluk, Türkler için anlamlı tarihi yerler barındırmasının yanında masalsı bir görünümü ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Adriyatik Denizi’nin kıyısında olan Arnavutluk, vizesiz turist kabul eden Avrupa ülkelerinden bir diğeridir.

Türkler’den Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri Bosna Hersek Arnavutluk

5. Karadağ

Adriyatik Denizi’nin incisi olarak kabul edilen Karadağ da Türklerden vize istemiyor. Hemen hemen hiç düzlük olmayan bu coğrafyada denize doğru inen dağların oluşturduğu görsel şöleni yakından deneyimleyebilirsiniz.

6. Moldova

Romanya ve Ukrayna arasında yer alan Moldova, Türklerden vize istemeyen ve Avrupa’nın en ucuz ülkelerinden biridir. Bu güzel ve küçük ülkeyi görerek güzel bir vizesiz Avrupa tatili deneyimi yaşayabilirsiniz.

7. Kosova

Arnavuluk ve Makedonya’ya komşu olan Kosova, yaklaşık 2 milyonluk bir nüfusa sahip yeni kurulan bir ülkedir. İmkanları açısından beklentilerinizi tam anlamıyla karşılamasa da yerel lezzetleri ve kendine has coğrafyasıyla Avrupa’da gezebileceğiniz özel ülkelerden biridir.

8. Sırbistan

Romanya ve Bulgaristan’a komşu olan Sırbistan, tam 420 yıl Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde kalmıştır. Bu yüzden köklü tarihimize derin bir bakış atabileceğiniz Sırbistan, yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülkedir. Aynı zamanda, Sırbistan’ı vizesiz ziyaret ederek Doğu Avrupa’nın en renkli ve en hareketli gece hayatlarından birine tanık olabilirsiniz.

9. Ukrayna

Ukrayna, Türklere vizesiz giriş imkanı tanıyan en popüler ülkeler arasındadır. Türk futbol taraftarlarının Ukrayna deplasman yolcuklarını futbolla ilgilenip de duymayan yoktur. Ukrayna, Türklerden vize istemiyorken mutlaka ama mutlaka boş bir vaktinizde gitmenizi öneririz.

10. Makedonya

Makedonya, Avrupa’nın en canlı ülkelerinden biridir. 7/24 yaşayan şehir Makedonya’da harika tarihi yapıları görebilir, unutamayacağınız lezzetleri tadabilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz. Ülkenin aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu himayesinde 6 yüzyıl kalması, Türk tarihine de ışık tuttuğu anlamına gelir. Makedonya, vizesiz harika bir tatil yapabileceğiniz en özel ülkeler arasındadır.

Makedonya


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0
2 Paylaşım

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
1
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
1
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
1
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend