WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`

Uluslararası Ödüllü Yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan’ın Fotoğraf Sergisi Saraybosna’da!


0

Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’da bu sene 24.’sü düzenlenmiş olan Saraybosna Film Festivali etkinlikleri kapsamında uluslararası ödüllü yönetmen ve senaristimiz Nuri Bilge Ceylan’ın “Türkiye Sinemaskop” isimli fotoğraf sergisi açıldı. Uluslararası Ödüllü Yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan’ın Fotoğraf Sergisi Saraybosna’da!

Uluslararası Ödüllü Yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan’ın Fotoğraf Sergisi

Uluslararası Ödüllü Yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan’ın Fotoğraf Sergisi Saraybosna’da!

Bosna Hersek Sanat Galerisi’nde açılış yapıldı. Ünlü senarist ve yönetmen Nuri Bilgi Ceylan’ın yanı sıra çok sayıda sanatsever ve davetlinin katılımı oldu. Nuri Bilge Ceylan tarafından çıkarılan bu projenin sergisi Türkiye’nin farklı şehirlerinde çektiği 22 kareden oluşuyor.

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ı fotoğrafçılık alanında temsil eden Dirimart Sanat Galerisi’nin Direktörü Ceren Erdem bu proje fikrinin Saraybosna Film Festivali ile birlikte çıktığını ve serginin etkinliğin merkezi olan bir yerde gerçekleştiğini söyledi.

Fotoğraf Nuri Bilge Ceylan’ın Büyük Tutkusu!

Dirimart Sanat Galerisi’nin Direktörü Ceren Erdem fotoğrafın Nuri Bilge Ceylan’ın sanatsal üretimdeki ilk dalı ve asla vazgeçmediği tutkusu olduğunu vurguladı.  Bu projenin Nuri Bilge Ceylan filmleri için Türkiye’nin çeşitli yerlerine yaptığı geziler sırasında çektiği karelerden oluştuğunu söyledi.

59 yaşındaki Nuri Bilge Ceylan’ın filmleri için Türkiye’nin farklı yerlerine yaptığı seyahatlerde çektiği karelere oluşan “Türkiye Sinemaskop” adlı sergi 31 Ağustos tarihine kadar Bosna Hersek Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilinecek.

Saraybosna’nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü de Nuri Bilge Ceylan’ın!

Bu sene 24.’sü düzenlen Saraybosna Film Festivali’nde ünlü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan açtığı serginin yanında “Saraybosna’nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü” de aldı. Bu ödülden dolayı festival kapsamında ünlü yönetmene ait Ahlat Ağacı, Bir Zamanlar Anadolu’da, Kış Uykusu, Mayıs Sıkıntısı, Uzak, İklimler ve Kasaba filmleri de Saraybosnalı sinemasever ile buluşacak.

Dünya’nın farklı ülkelerinden gelen onlarca filmi, yönetmeni ve yapımcıyı biraraya getirmeyi başaran 24. Saraybosna Film Festivali 17 Ağustos’a kadar devam edecek. Uluslararası olarak düzenlenen bu festivalde 56 farklı ülkeden 266 film sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

24 yıldır devam eden festivali bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

WordPress veritabanı hatası: [Table './deni81_deni81/wp_wfHits' is marked as crashed and should be repaired]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_wfHits`