Uyku problemi yaşayanlar ne yapmalı ?


0

Geceleri düşünmekten uyuyamayanlar, bu yazı tam size göre. Bazen kendimizi anlamlı anlamsız birçok şeyi düşünmekten alıkoyamıyoruz.  Ne yaparsam yapayım uyuyamıyorum diyorsanız. Uyku problemi yaşayanlar için önerilerimiz size derin bir uyku uyumana yollarını gösterecektir.

Uyku problemi yaşayanlar ne yapmalı

Yatmaya devam etmeyin

Uyku problemi yaşayanlar, yatakta dönüp durmak yerine yataktan çıkın ve mümkünse yatak odasından da çıkın. Dikkatinizi dağıtarak uyumamanın yarattığı stresten kurtulabilirsiniz. Rahatladığınız için bir süre sonra uykunuz da gelecektir. Uyku problemi çoğunlukla psikolojik ve stres kaynaklıdır. Uyumamayı takıntı haline getirmek, bu sorunu daha uzun süre yaşamanıza sebep olacaktır.

Uyku problemi yaşayanlar, uyumak için kitap okuyun

Uyku problemi yaşayanlar, yatakta uyumayı beklemek yerine kitap okuyabilirler. Klasik bir yöntem olsa da uyku problemi yaşayanlar ne yapmalı sorusunda en çok kullanılan yöntem kitap okuma yöntemidir. Odağınızı uyuyamama sorunu dışında bir eyleme çevirmek bedeni rahatlatır ve uykunuz gelir.

Nefes terapisi ile uyku sorunları çözümü

Diyafram nefesi ve uyku sorunları tedavisi arasında önemli bir bağlantı bulunmaktadır. Uykusuzluk problemine kesin çözüm olarak belirtebileceğimiz bir yöntem de nefesinize odaklanmaktır. Sakince burnunuzdan 4 sayıda nefes alıp 4 sayıda vererek zihninizi boşaltma yöntemi uygulayabilir. Uyku sorunları çözümü için bu en kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Uyku problemi yaşayanlar meditasyon yapın

Uyku problemi yaşayanlar , neden sorusunun ilk cevabı kesinlikle strestir. Stresten arınmak için yapılması gerekenlerin başında ise meditasyon gelmektedir. Uyku sorunlarına çözüm meditasyon diyebiliriz. Meditasyon nasıl yapılır diye endişelenmeyin. Rahatlatıcı bir müzik eşiğinde uzanın ve zihninizi boşaltın.

Uykusuzluk probleminde tıbbi tedavi

Eğer uykusuzluk probleminiz 1 aydan uzun süredir devam ediyorsa, uykusuzluk problemine çözüm kendi yöntemlerinizle bulunamıyorsa, bir uzmandan destek almalısınız. Uykusuzluğa sebep olan sağlık problemleri olabilmektedir. Fiziksel bir rahatsızlığınız olmasa da, kronikleşmiş bir takıntı rahatsızlığınız olabilir. Uykusuzluk problemi için başvurulacak yer neresidir diye soracak olursanız uyku merkezleri, nöroloji doktorları, psikiyatristler ve psikologlardan yardım alabilirsiniz.

Uyuyamamak, zamanla insanı yıpratan ve rahatsızlıklara sebep olan önemsenmesi gereken bir problemdir. Eğer tek başınıza çözüm bulamıyorsanız, bu yöntemleri muhakkak denemelisiniz. Ancak sorun devam ederse, bir uzmana danışmaktan çekinmeyiniz.


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0

Ne tepki vereceksiniz?

kafası karışık kafası karışık
0
kafası karışık
lanet lanet
0
lanet
başarısız başarısız
0
başarısız
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
geyik geyik
0
geyik
çok eğlenceli çok eğlenceli
0
çok eğlenceli
aşık oldum aşık oldum
0
aşık oldum
aman tanrım aman tanrım
0
aman tanrım
korkutucu korkutucu
0
korkutucu
başarılı başarılı
0
başarılı
bu ne ya bu ne ya
0
bu ne ya
şirin şirin
0
şirin
nefret nefret
0
nefret
sevdim sevdim
0
sevdim
Bir içerik formatı seçin
Kişilik testi
Kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak sorulardan oluşan bir test
Trivia testi
Bilgiyi ölçen sorular
Anket
Fikir belirtmek yada karar vermek için oy vermek
Yazı
Yazı içeriği ekleyin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri sayım
Klasik geri sayım
Açık liste
Kendi öğenizi girin ve en iyi başvuru için oylatın
Sıralama
En iyi liste öğelerini beğenip beğenmediğine karar ver
Caps
Kendi görselini caps yapmak için yükle
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF formatı

Send this to a friend