Wimbledon Şampiyonu Türk Yankı Erel


0

Yankı Erel genç bir tenisçi. Ama bize geçenlerde çok büyük gurur yaşatan bir tenisçi. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Wimbledon turnuvasında Yankı Erel-Otto Virtanen ikilisi Nicolas Mejia- Ondrej Styler’ı ikilisini yenerek gençler çift erkek kategorisinde şampiyon oldu. Wimbledon Şampiyonu Türk Yankı Erel….

Wimbledon Şampiyonu Türk Yankı Erel

Wimbledon Şampiyonu Türk Yankı Erel

Turnuvada son gün oynanan finalde takım arkadaşı Otto Virtanen ile Nicolas Mejia ve Ondrej Styler’ın karşına çıkan Yankı Erel 7-6 ve 6-4’lük setlerle 2-0 kazanarak şampiyon oldu. 1 saat 26 dakika süren karşılaşmada rakiplerine 2-0 üstünlük sağlayan ikili şampiyonluğa ulaştı.
Bu sonuçla Yankı Erel, Grand Slam Genç Erkekler şampiyonu olan ilk erkek Türk tenisçi oldu.

Final maçından sonra DHA’ya açıklamarlada bulunan Yankı Erel en büyük hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Bir Grand Slam’de kupa almanın hayali olduğunu söyleyen Erel, “Şampiyon olacağımızı, kupayı kaldıracağımızı biliyordum. Wimbledon’da oynamak harika bir duygu. Herkes söylüyordu Wimbledon başka diye. Gerçekten öyleymiş. Daha önce başka büyük turnuvalarda da oynadım ama burası başka. Çok mutluyum. Çok emek verdik, çok çalıştık” dedi. Çalışmalarının bir ekip işi olduğunu ifade eden genç tenisçi Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Tenis Federasyonu’na ve antrenörü Nika Kakula ve Tekirdağ’da ilk tenise başladığında antrenörlüğünü yapan İsmail Ata’ya teşekkürlerini iletmeyi de unutmadı.

Yankı Erel aldığı bu başarı ile 2014 yılında Amerika’da düzenlenen Amerika Açık’ta Çift Kadınlar Gençler kategorisinde şampiyon olan İpek Soylu’nun ardından ilk kez Grand Slam şampiyonu olan Türk sporcu oldu.
Yankı Erel’in bu başarısının ardından sosyal medyadan ona destek mesajları yağdı:

Cedi Osman: “Djokovic’i severiz ama bugün tüm tebrikler genç erkekler çiftlerde #Wimbledon şampiyonu olan Yankı Erel’e. Bravo Yankı!”
Muhammer İnce Yankı Erel’e bize bu tarihi gururu yaşattığı için şampiyonluğunu tebrik ederek, “Gençlerimizin azmi ve başarısı hepimize umut olsun.”
Hülya Avşar: “Artık bizim de bir şampiyonumuz var Wimbledon’da ⭐️Hülya Avşar Tenis Turnuvasının da sponsor olduğu Yankı Erel’e, ve Yankı’ya destek veren herkese bize bu gururu yaşattıkları için çoook teşekkür ediyorum.Teşekkür etmek yetmiyor sarılıp öpüyorum.”


Beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!

0